۵ نکته برای موفقیت زنان

//۵ نکته برای موفقیت زنان

۵ نکته برای موفقیت زنان

موفقیت زنان در کسب و کار و زندگی یکی از مسائلی می باشد که در روزگار فعلی تبدیل به دغدغه و مسئله ی اصلی فکری و ذهنی بانوان شده است. همه ی ما به دنبال راهکارها و راهنماهایی هستیم که راه صحیح را به ما نشان دهند و ما با به کارگیری آن رهنمودها به مسیر درست وارد شویم تا بتوانیم به موفقیت در کسب و کار و زندگی خود دست پیدا کنیم.

چنین چیزی نیازمند تجربه های چندین ساله می باشد و مطمئنا تا ما بخواهیم راه درست زندگی را یاد بگیریم بخش زیادی از عمرمان تلف شده است.

 اعتماد به نفس، مهم ترین نکته در موفقیت

فعالیت در کسب ‌وکار به عنوان یک زن، شما را در موقعیت حساس و ظریفی قرار می‌دهد. تجربه من می‌گوید باید سخت کار کرده تا بتوانید کسب ‌وکارتان را به شیوه‌ ای که با شخصیت‌تان به عنوان یک انسان همخوانی داشته باشد، بسازید. برای خودتان نقش‌های تکراری در نظر نگیرید. من برای آن دسته از زنانی که صاحب کسب ‌وکاری هستند و فقط برای خدمات‌‌رسانی به زنان تمرکز می کنند، احترام زیادی قائلم. اما صراحتا کسب‌‌ وکار خود من این‌گونه نیست و در خدمات‌دهی تفاوت جنسیتی قائل نیستم‌.  سعی کنید به یک قالب کلیشه‌ای از آنچه «کارآفرین زن یا مرد» می‌نامند، تبدیل نشده و اجازه دهید برندتان مطابق با شرایط رشد کند. بدون احساس شرمندگی از چیزی، خودتان باشید و در این صورت بیشترین ظرفیت را برای رشد کردن به عنوان یک کارآفرین دارید.

در طول مراحل زندگی بارها موقعیت های برای تان پیش می آید که شکست خواهید خورد و این بر عهده ی شماست که شکست را جزئی از زندگی تان بدانید و ظرفیت خود را بالا ببرید، آن گاه است که می توانید با انگیزه ی بیشتر برخیزید و به موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی تان برسید.

شکست ناپذیر باشید

بررسی ها نشان می دهند که به طور معمول میزان اخراج کارکنان زن در دنیای تکنولوژی نسبت به اخراج مردان دو برابر است. پس تمام سعی خود را بکنید که در هر شرایطی و حتی بدترین حالت ممکن به کار خود ادامه دهید، اما به همراه ادامه دادن کار خود به دنبال شرایطی بهتر برای خودتان نیز باشید؛ برای نمونه همگام با کار کردن در شرکت فعلی به دنبال فعالیتی بهتر در شرکتی برتر باشید.

شاد باشید

به‌عنوان یک کارآفرین اگر احساس شادمانی نکنید، یک جای کارتان درست نیست. مسئولیت اولیه تغییر جهت مسیر کسب‌وکار بر عهده شما است. گاهی لازم است در برنامه کاری فضایی خالی برای فعالیت‌های ضروری در جهت رفاه و آسایش خودتان ایجاد کنید؛ فعالیت‌هایی مثل ورزش، خواب و استراحت. این مسائل تحولی اساسی در روش کار کسب ‌وکارتان ایجاد می‌کنند.

اینکه شما چیزی بوجود آورده یا کسی از شما می‌خواهد کاری انجام دهید یا با انجام کاری پول بیشتری درمی‌آورید، صرفا به این معنا نیست که می‌توانید و باید به جلو حرکت کنید. هر کسب ‌وکاری دوره‌ های کاری پراسترسی را پیش رو دارد. اما اگر اینها باعث شود همیشه ترس و نگرانی داشته یا از کارتان تنفر داشته باشید، بهتر است به این فکر کنید که چه چیزهایی باید عوض شود. همچنین اگر واقعا چیزی را که خلق کرده‌اید و کاربرد دارد، دوست دارید، نیازی نیست به خاطر نظر دیگران دست به تغییر آن بزنید.

در طرف دیگر قضیه، اگر می‌خواهید کسب ‌وکاری پیشرفته که سریع رشد کند داشته باشید، وارد عمل شوید. باید کاری را که ایده‌های بالقوه را بالفعل می‌کند عملیاتی کنید. افراد، مکان‌ها و فرصت‌های کسب‌وکار را که نه تنها هورمون هیجان اولیه را تولید می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند در پایان کار خوشحال و هدفمند باشید، پیدا کنید. هر کسب ‌وکاری که دارید، کوچک یا بزرگ، محلی یا بین ‌المللی، متمرکز یا پراکنده، خودتان بودن را فراموش نکنید. هیچ‌کس جز خودتان نمی‌تواند محدوده کارهای امکان ‌پذیر را تعریف کرده و هیچ‌کس جز خودتان نمی‌تواند به این باور برسد که می‌توانید این کارها را عملی کنید.

 از کلیشه ها دوری کنید

بررسی ها نشان می دهد که زنان مادر در یافتن شغل نسبت به سایر زنان دچار مشکل هستند. طبق یک تحقیق ۷۹ درصد از شرکت ها از استخدام زنان مادر جلوگیری می کنند، چرا که فکر می کنند آن ها تمرکز لازم برای کار کردن را ندارند. با این که گفتن حقیقت در چنین مواردی می تواند شانس استخدام شما را کاهش دهد، اما سعی کنید همیشه واقعیت را بیان کنید، چرا که شرکتی که چنین تفکر کلیشه ای را نسبت به کارکنان خود داشته باشد، مطمئنا نمی تواند به مکانی برای پیشرفت و موفقیت زنان در کار و زندگی تبدیل شود.

تحول به وجود آورید

صرفا به این دلیل که یک مسیر خاص در گذشته برای شما و کسب ‌وکارتان کاربرد داشته، به این معنی نیست که الان هم باید از همان به جلو بروید. این طبیعی است که در طول زمان رشد کرده و تغییر کنید. این موضوع برای کسب وکارتان هم با توجه به تغییر تقاضای بازار، رشد شخصی و فرصت‌های نوظهور صادق است.

اگر مسیر کسب ‌وکارتان را دوست ندارید، آن را عوض کنید. رئیس شما هستید. نباید منتظر بمانید دیگران به شما اجازه دهند وارد بازار جدیدی شوید، محصولات یا خدمات جدیدی تولید کنید یا کلا شرکت را از نو بسازید.

وقتی یک مسیر جدید کاری را در نظر می‌گیرم، متحمل ریسک می‌شوم. درحالی‌که در این مرحله، همکاری با مشتریان موجود را ادامه می‌دهم، اما تمرکز توسعه کسب ‌وکار را به جذب مشتریانی برای محصول یا خدمات جدید احتمالی تغییر می‌دهم. اگر بر فرآیند توسعه تسلط کافی داشته باشم، بخش جدید کسب‌وکار را ساخته یا دیگر بخش‌ها را در یک سطح تثبیت نگه می‌دارم تا خودشان به آرامی افول کرده و باعث تبلور بخش جدید شود. اتخاذ چنین رویکردی به من اجازه می‌دهد حوزه‌های رشد جدید را کشف کرده و اگر تلاش جدیدم مطابق انتظار نتیجه نداد، ریسک مالی زیادی نمی‌کنم.  به خودتان اجازه دهید امکان بروز و اجرایی شدن ایده‌هایتان را کشف کنید. اگر نتایج خوبی به دست آوردید، آزادانه آنها را دنبال کنید و اگر برعکس شد، دیگر پیگیر آنها نباشید.

توسط |2020-01-15T19:43:36+00:00ژانویه 15th, 2020|دسته‌بندی نشده|