چگونه بر موانع بزرگ موفقیت غلبه کنیم؟

//چگونه بر موانع بزرگ موفقیت غلبه کنیم؟

چگونه بر موانع بزرگ موفقیت غلبه کنیم؟

همه می‌خواهند در کاری که انجام می‌دهند موفق باشند. همه‌ی ما تلاش‌ می‌کنیم به موفقیت دست یابیم و بسیاری از ما می‌خواهیم در آینده انسان بزرگی باشیم. درنتیجه، دائما از خود می‌پرسیم که چگونه می‌توان موفق‌تر شد و به راه‌های مختلف موفق‌شدن فکر می‌کنیم. برای موفقیت روش‌های جالب و امیدبخش بسیاری وجود دارد، مانند کسب عادات سودمند برای افزایش کارایی، اما معمولا وجه دیگر ماجرا را نادیده می‌گیریم: ما چندان به موانع موفقیت توجه نمی‌کنیم و این شاید خنده‌دار باشد، زیرا ما در جستجوی موفقیت هستیم ولی کاملا فراموش می‌کنیم چه موانعی ما را از رسیدن به اهداف‌مان بازمی‌دارند. بخش زیادی از زمان‌مان را صرف جستجوی موفقیت می‌کنیم اما از خود نمی‌پرسیم چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند. درنتیجه بارها با مشکلات مشابه روبه‌رو می‌شویم. وقت آن رسیده که این مسئله را حل کنیم. در این مقاله موانع موفقیت و کمال را با هم بررسی می‌کنیم.

همه‌ی ما در دام عادات منفی، دیدگاه‌های ناکارامد و سرگرمی‌های بی‌فایده افتاده‌ایم. زمان آن رسیده است که بررسی کنیم چه چیزهای ما را باز می‌دارد که از همه‌ی توان‌مان استفاده کنیم. شناخت این عوامل به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را از سر راه موفقیت‌تان کنار بزنید. به سراغ موانع موفقیت برویم.
دنیل مایلستاین، مدیر عامل ارشد مجموعه شرکت‌های گلد استار، ۵ مانع اساسی برای موفقیت را معرفی کرده است. او دراین‌باره چنین می‌گوید:

من ۴ شرکت را راه‌اندازی کرده‌ام و در کار خود موفق بوده‌ام. در طول این راه موانع اساسی را آموخته‌ام که آن‌ها را با شما در میان می‌گذارم:

۱. زمان

اگر از زمان به‌درستی استفاده نکنید، دشمن شما خواهد شد. همه‌ی ما در هر روز تنها ۲۴ ساعت وقت داریم. کمبود زمان به دلیل کمبود اولویت‌ها است. یک لیست از کارها و اولویت‌های هر روز تهیه کنید و سعی کنید مهم‌ترین و دشوارترین‌ها را در ابتدای هر روز انجام دهید. سعی کنید آن را برای خود بهینه کنید.

بدین ترتیب باقی روز آسان‌تر به نظر خواهد رسید. لیست خود را به‌طور مرتب به‌روز کنید و سعی کنید چیزی که باعث تلف کردن زمان می‌شود پیدا کنید و آن را از زندگی روزانه خود حذف کنید. خودتان باید مواظب خودتان باشید. یکی از چیزهایی که باید حذف شود، شبکه‌های اجتماعی است؛ چرا که زمان زیادی از شما تلف می‌کند. آن‌ها را به زمان‌هایی که کارهای سبک‌تری دارید انتقال دهید تا مانع دست‌یابی شما به هدفی که برای خودتان تعیین کرده‌اید نشوند.

لازم نیست روز کاری شما بر اساس برنامه‌ی زمانی مشخص تنظیم شده باشد تا شما در شرایط کار کردن قرار بگیرید؛ شما باید همیشه آماده‌ی کار باشید.

در محل کار من ما یک باور خاص داریم: «ناهار برای بازنده‌ها است». این فلسفه از کجا آمده است؟ یک‌ بار در سال‌های ابتدایی کار کردنم، من برای ناهار با سایرین همراه نشدم و به‌جای آن به تلفن‌های کاری پاسخ دادم؛ تلفن‌هایی که اگر نبودم مشتری‌هایی را از دست می‌دادم. من در آن زمان توانستم سه مشتری جدید به دست آورم که بعدها مرا به چند مشتری دیگر نیز معرفی کردند. در نتیجه من توانستم در طول سال‌ها به سود خوبی دست پیدا کنم.

۲. تمرکز

توجه خود را به دستاوردهایتان متمرکز کنید. بیشتر مواقع شرایط و موضوعاتی منفی در زندگی وجود دارد که شما روی آنها کنترل ندارید .همین طور هم تجربه‌های مثبت بسیاری نیز وجود دارد و حتی می‌توان گفت این تجربه‌های مثبت از منفی‌ها بیشتر است. اگر شما می‌خواهید زندگی موفقی داشته باشید روی موارد منفی متمرکز نشوید، زیرا این کار باعث می‌شود هرگز احساس رضایت نکنید و در نهایت همچون فرد شکست خورده‌ای به نظر برسید.

۳. تلاش

بسیاری از ورزشکاران و قهرمانان المپیک پس از هر پیروزی، برای دستیابی به موفقیت بیشتر و بالاتر تلاش می‌کنند و اغلب در جایی موفق می‌شوند که انتظار نمی‌رود. برای کسانی که در حوزه‌ی تجارت و کسب و کار فعالیت می‌کنند هم این موضوع صحت دارد.

افرادی که هیچ‌گاه دست از تلاش برنمی‌دارند و ناامید نمی‌شوند، از هر چیزی که دارند می‌گذرند و تلاش و ازخودگذشتگی را به یک زمان خاص محدود نمی‌کنند. آن‌ها هرگز راضی نمی‌شوند مگر آنکه به‌سختی تلاش و رقابت کنند.

اگر به آنچه می‌خواهید دست نمی‌یابید، سطح انتظارات خود را پایین نیاورید بلکه استانداردهای خود را افزایش دهید.

۴. نگرش

از منفی گرایی و افراد منفی دوری کنید و این کار را با خودتان شروع کنید. افراد منفی و منفی‌باف انرژی شما را تخلیه می‌کنند و موفقیت و پیشرفت شما را به تأخیر می‌اندازند. تفکرات منفی شما را کند می‌کنند و کم‌کم ناامید می‌شوید. اگر کارها و امور سخت هستند، سخت‌تر کار کنید. اگر شکست می‌خورید، از آن‌ها درس بگیرید. اگر بر مشکلات و سختی‌ها تمرکز کنید، مشکلات و دشواری‌های بیشتری خواهید داشت؛ اما اگر بر راه حل‌ تمرکز کنید، فرصت‌های بیشتری به دست خواهید آورد.

۵. ترس

ترس یکی از بدترین دشمنان موفقیت است. وقتی که ترس ریشه های حساس خود را اطراف شما می پیچد و شما را به اسارت خود درمی آورد، هرگز قادر نخواهید بود که به رویاهای خود تحقق ببخشید.

ما باید با ترس خود روبرو شویم. ببینیم که به چه دلیلی وجوددارند، آنهار ا به گوشه ای پرتاب کنیم و رویاهای خود را با اشتیاقی شکست ناپذیر دنبال کنیم.
موانع جدی موفقیت چیست؟غلبه بر ترس و قدم پیش نهادن به منظور رسیدن به سرزمین های تازه و نظرات جدید همان چیزی است که موفقیت را ممکن می سازد. امروز از چه چیزی می ترسید؟ بر کدام ترس باید غلبه کنید تا بتوانید رویای تان را تحقق ببخشید؟

وقتی آن را شناختید، دست به کاری بزنید که به شدت با ترس تان تضاد دارد. این کار با برداشتن اولین قدم در مسیر درست، مواجهه و غلبه بر ترس را به همراه دارد.

توسط |2020-02-02T15:43:36+00:00فوریه 2nd, 2020|دسته‌بندی نشده|