وضع قوانین سختگیرانه در پذیرش مسافران بدرفتار

//وضع قوانین سختگیرانه در پذیرش مسافران بدرفتار

وضع قوانین سختگیرانه در پذیرش مسافران بدرفتار

کشیدن سیگار، حمله به خدمه پرواز و یا بدرفتاری با سایر مسافران از جمله مواردی هستند که شرکت های هواپیمایی همیشه با آن درگیر بوده اند. خطوط هوایی همواره سعی دارند تا با وضع قوانین جدید مسافران بدرفتار بتوانند مانع از پذیرش آن ها در پروازهای خود شوند. به نظر می رسد که شرکت های هواپیمایی دیگر نمی خواهند در مقابل مسافران بدرفتار از خود انعطاف نشان داده و قصد دارند تا قوانین جدید مسافران بدرفتار را به تصویب برسانند تا با عدم پذیرش آن ها مانع از بروز مشکلات برای سایر مسافران و همچنین شرکت هواپیمایی خود شوند. آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) از چند هفته گذشته کمپینی را به نام «در پرواز من نه» (Not on my Flight) به راه انداخته تا با مشکلات ناشی از مسافران بدرفتار و خشونت های برخی از آن ها مقابله نماید. با ما همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بخوانیم.

افزایش خشونت مسافران بدرفتار

شرکت هواپیمایی ویزایر (Wizz Air) در پانزدهم آوریل اعلام نمود که خطوط هوایی اروپایی قصد دارند از طریق کمپین در پرواز من نه، قوانین جدید مسافران بدرفتار را در جهت کاهش تعداد آن ها در هواپیماها اجرا نمایند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا با افزایش تعداد خشونت ها و بدرفتاری ها در هواپیماها وقت آن رسیده که از طریق وضع قوانین جدید مسافران بدرفتار به اقدام در مقابل آن ها پرداخت. بر اساس آماری که سازمان ایمنی اروپا منتشر کرده است در هر سه ساعت در خطوط هوایی اروپایی یک رفتار خضونت آمیز صورت گرفته که باعث امنیت پرواز رابه خطر می اندازد. از سوی دیگر به طور متوسط در هر ماه حداقل یک هواپیما به دلیل وجود مسافران بدرفتار مجبور به فرود اضطراری می گردد. مسئولان امنیت هوایی در خصوص افزایش این موارد ناشی از مسافران بدرفتار هشدار می دهند. چه رفتارهایی که از یک مسافر مست و یا فردی که در پرواز سیگار می کشد به وجود آمده چه خطراتی که ممکن است در اثر رفتارهای خشونت آمیز در طول پرواز ایجاد شوند.

وضع قوانین جدید مسافران بدرفتار

شرکت هواپیمایی ویزایر مجارستان با وضع قوانین جدید مسافران بدرفتار که بسیار سختگیرانه می باشد و همچنین آموزش خدمه پروازی خود توانسته آمار بروز رفتارهای خشونت آمیز را در سال های گذشته ثبت نگه دارد. این در حالی است که سایر شرکت های هواپیمایی اروپا در گزارشات خود از سال ۲۰۱۸ افزایش بیش از ۳۰ درصدی در رفتارهای خشونت آمیز مسافران را نشان می دهند. آژانی ایمنی هوانوردی اروپا اعلام کرده است، هرچند تعداد این نوع از مسافران بدرفتار زیاد نبوده و در مجموع در اقلیت قرار دارند اما اینگونه رفتارها در مجموع بر میزان کیفیت پرواز و امنیت سایر مسافران تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

نحوه برخورد با افراد بدرفتار

شرکت هواپیمایی ویزایر دستورالعملی را برای توضیح و نحوه برخورد با مسافران بدرفتار تعیین کرده است. براساس این دستورالعمل که در خصوص برخوردهای ناراحت کننده و بدرفتاری از سوی مسافران می باشد، نوشیدن بیش از اندازه الکل، مصرف مواد مخدر، کشیدن سیگار در دستشویی هواپیما، خشونت های کلامی و رفتاری در مقابل خدمه هواپیما و یا هر یک از سایر مسافران و همچنین عدم پیروی از دستورات خدمه هواپیما را شامل می شود. علاوه بر وضع قوانین جدید مسافران بدرفتار در شرکت ویزایر، خدمه این شرکت هواپیمایی در خصوص نحوه برخورد با اینگونه مسافران آموزش دیده و تمرینات فشرده و برنامه ریزی شده ای برای آن ها در نظر گرفته شده است. علاوه بر این شرکت های هواپیمایی با نیروهای پلیس نیز همکاری نزدیکی دارند. در کمپین در پرواز من نه و وضع قوانین جدید مسافران بدرفتار علاوه بر شرکت هواپیمایی مجارستانی ویزایر، خطوط هوایی دیگری نیز مانند ایزی ایر، رایان ایر، شرکت هواپیمایی نروژ و همچنین هواپیمایی KLM به این کمپین ملحق شده اند.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

توسط |2020-06-09T08:30:35+00:00ژوئن 9th, 2020|News|