مزایای استفاده محصولات چرم طبیعی

//مزایای استفاده محصولات چرم طبیعی

مزایای استفاده محصولات چرم طبیعی

چرم محصولی است که توسط انسان برای ساخت لباس­ها و لوازم فرعی مدت­ها قبل از اینکه صنعت مُد پدیدار شود، مورد استفاده قرار گرفته است. محصولات چرم در تمام دوره­ ها و تقریباً هر فرهنگ بوده است و مردم آن دوره آگاهانه آن را انتخاب کرده بودند. چرم یک ماده­ی عالی می­باشد که از بدن انسان یا کالاها حفاظت می­کند  و راحت و بادوام می­باشد.

صنعت چرم سازی یکی از قدیمی‌ترین صنایعی است که از گذشته‌های بسیار دور انسان‌ها در این صنعت مشغول به کار بوده‌اند. از مهم‌ترین موارد استفاده از  چرم می‌توان به تولید وسایلی مانند کیف، کفش، انواع لباس، روکش‌های صندلی، زین اسب و … اشاره کرد.

چرم طبیعی یکی از مطلوب‌ترین و محبوب‌ترین موادی است که با وارد شدن به زندگی مصرف‌‏کنندگان کیفیت و احساس بسیار خوبی را به آنان بخشیده است. ‎


‎در زیر برخی از مزایا استفاده از محصولات چرمی آورده شده است.‎

دوام محصولات چرمی:

چرم یک ماده­ بسیار بادوام است مخصوصاً اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بطور کلی تولیدکنندگان چرم سعی می­کنند که از چرم خود بهترین کالا را بسازند که مقاوم­تر و بادوام­تر خواهد بود. اگرچه کالاهای چرمی دارای کیفیت بالا ممکن است گرانتر باشند، شما می­توانید تقریباً همیشه از این مسئله مطمئن باشید که آنها سالها دوام خواهند داشت.

کیف و کفش های چرمی همیشه مد هستند :

ما هنگام صحبت کردن درباره­ی دوام چرم باید درباره­ی همیشگی بودن آن نیز صحبت کنیم. کالاهای چرم همیشه دارای سبک خاص خود هستند.

جذاب بودن همیشگی محصولات چرمی:

چرم یک ماده­ بسیار برازنده می­باشد. با رنگ طبیعی خود یا بصورت رنگ شده همیشه درجه­ خاصی از کیفیت را به هر نوع طرح خواهد افزود. هر چیزی که از جنس چرم باشد قدرتمندتر بنظر می­رسد مثلاً کیف­ پول چرمی بهتر از کیف­ های قالب­ پذیر و نرم بنظر می­رسند، کیف های چرمی بسیار تأثیرگذارتر از شلوارهای کتان بنظر می­رسند. چرم اصل ترک نخواهد خورد بنابراین اجناس چرمی شما همیشه می­توانند مورد استفاده قرار گیرند.

طبیعی بودن ( البته به شرط خرید چرم طبیعی):

چرم یک پارچه طبیعی است و ما از هر نوع چرم ترکیبی چشم ­پوشی نمی­کنیم (البته با چند مورد استثناء). دارا بودن چیزهایی که متشکل از بافت­های طبیعی می­باشند همیشه مهم است. هنگامی که موضوع لباس مطرح می­شود ما بعنوان انسان باید با اجناس طبیعی سر و کار داشته باشیم. الیاف ترکیبی باعث جوش زدن و خارش پوست شما می­شوند و اگرچه گاهی اوقات شما ممکن نیست این مسئله را احساس کنید که پوشیدن لباس­های طبیعی باعث خواهند شد که شما از لحاظ جسمی و روحی احساس خوبی داشته باشید برخلاف الیاف ترکیبی که می­توانند باعث شوند احساس بد داشته باشید زیرا آنها مواد خارجی نسبت به بدن شما هستند و برای پوشش انسان بهینه­ سازی نگردیده­ اند.

 

مقاومت و حفظ کیفیت در محصولات چرمی:

 محصولات چرمی گذشته از بادوام بودن برای یک مدت طولانی، معمولاً کیفیت خود را به مرور زمان نیز حفظ می­کند. چرم مقاوم به فرسودگی است، می­تواند مقاوم در برابر آتش باشد (اگر مقاوم بودن در برابر آتش نیز در نظر گرفته شود) و تا اندازه­ای ضد آب است. برخلاف مواد دیگر، چرم همچنین مقاوم در برابر گرد و غبار و بیماری­های قارچی می­باشد. چرم همچنین پارچه­ی زخم­بندی است و عاری از گرد و غبار می­باشد.

انعطاف ­پذیری کیف ها و کفش های چرمی:

با تمام صحبتی که درباره­ محکم بودن چرم کردیم، یک شخص ممکن است فکر کند که چرم مشابه با سنگ یا چوب می­باشد اما واقعاً اینگونه نیست با گذشت زمان، چرم بیشتر و بیشتر انعطاف ­پذیر می­شود در حالیکه شکل و مقاومت خود را حفظ می­کند. به این دلیل است که اگر جنس چرمی که شما خریدید در ابتدا کمی مانند چوب بنظر آمد و بعد شروع به نرم شدن کرد نباید نگران باشید، احتمال می­رود که اینگونه باشد و چیز بدی نیست. ویژگی انعطاف­پذیر بودن چرم آن را فقط عالی­تر می­کند.

🔸فروشگاه سورنا واحد ۱۳۷ در مرکز خرید مجلل ارایه دهنده انواع محصولات چرم دستدوز و با کیفیت🔸

توسط |2020-03-02T20:09:43+00:00مارس 2nd, 2020|دسته‌بندی نشده|