جذب سرمایه با چه خط قرمزهایی روبرو است؟

//جذب سرمایه با چه خط قرمزهایی روبرو است؟

جذب سرمایه با چه خط قرمزهایی روبرو است؟

در گذشته استارتاپ ها چالش کمتری برای جذب سرمایه داشتند و سرمایه گذاران قدرت ریسک بالاتری داشتند، بطوریکه بر روی اکثر ایده های جالب سرمایه گذاری می کردند. اما امروزه با وجود تنوع زیاد ایده ها، شاهد سخت گیری بیشتری از جانب سرمایه گذاران هستیم. در تحقیقاتی که توسط بلومبرگ انجام شد، به این موضوع اشاره شده است که سرمایه گذاری بر استارتاپ ها با کاهش ۲۰ درصدی روبرو شده است. اکثر کارآفرینان این عوامل را ناشی از مشکلات اقتصادی می دانند، در صورتی که عوامل گوناگونی در این زمینه تاثیرگذار هستند.می توان مهمترین دلیل عدم ریسک پذیری سرمایه گذاران را آشنا نبودن کارآفرینان با اصول اولیه کسب و کار دانست. اکثر این سرمایه گذاران، خط قرمزهایی برای انتخاب استارتاپ های خود دارند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این خط قرمز ها را بهتر بشناسید.

ارائه گزارشات مالی با کمک اکسل

با روی لوگاسی آشنا شوید کسی که توانسته در مدت زمان کوتاهی، سرمایه ای ۲ میلیون دلاری برای اپلیکیشن موبایلی به نام weepo جذب کند. اما این پایان کار بود و نتوانست بیشتر از این سرمایه جذب کند و او پذیرفت که در حساب و کتاب کسب و کارش به مشکل خورده است. لوگاسی از گوگل شیتز و اکسل برای ارائه گزارش های مالی خود کمک می گرفت. او تصور می کند که این داستان تا ۴۰ درصد جذب سرمایه اش را کاسته است. استفاده از این ابزارها کمی غیر حرفه ای است و اطلاعات دقیقی را بازگو نمی کند. با استفاده از یک سیستم حرفه ای حسابداری، به خود و کسب و کارتان کمک کنید.

به فراموشی سپردن گزارش دو دلیجنس

اگر بخواهیم دو دلیجنس را تعریف کنیم، می توان آن را سنجش و ارزیابی سرمایه گذاران از پتانسیل های سرمایه گذاری دانست. توجه استارتاپ ها به این موضوع می تواند یک دلگرمی برای سرمایه گذاران باشد، که نشان می دهد آنها به فرآیند هزینه های متغیر و جریان سرمایه اهمیت می دهند.برای تهیه گزارشی که نشان می دهند در فرآیند یک تصمیم گیری درست، از داده های متغیری استفاده شده است، می توان از نرم افزارهایی مثل Xero و Sage کمک گرفت. شما باید داده هایی مثل افزایش هزینه، حقوق، فروش و … را در گزارش خود دخیل کنید.

توجه نکردن به حقوق بنیان گذاران

علاقه ی سرمایه گذاران به استارتاپ هایی است که توجه کلیه ی اعضا بر آن متمرکز شده باشد. بطور مثال اگر شاهد آن باشید که بنیانگذار یک استارتاپ، حقوق بالایی دریافت می کند، یعنی به پیشرفت کسب و کارش بی توجه است. سرمایه گذاران می خواهد از همه پولی که برای استارتاپ هزینه می کنند، در جهت پیشرفت شرکت بکار گرفته شود.

عدم معرفی رقبا

بعضی از استارتاپ ها از ارائه اطلاعات در ارتباط با رقبایشان خودداری می کنند. این موضوع نشان دهنده ی آن است که خیلی از کارآفرینان، چشم اندار روشنی از آینده ی کاری خود ندارند. با تهیه ی یک گزارش مفصل از فعالیت های رقبای خود، اطمینان سرمایه گذاران را به خوبی جلب کنید.

توسط |2020-06-09T08:47:23+00:00ژوئن 9th, 2020|News|