بهره برداری از ۲ پارک خورشیدی تا پایان سال جاری در منطقه ۱۰ مشهد

//بهره برداری از ۲ پارک خورشیدی تا پایان سال جاری در منطقه ۱۰ مشهد

بهره برداری از ۲ پارک خورشیدی تا پایان سال جاری در منطقه ۱۰ مشهد

به گزارش شهرآرانیوز، احمد حافظ در حاشیه پاسخگویی مستقیم به درخواست‌های مردمی در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ اظهار داشت: پارک موضوعی کودک و سلامت به ارزش ۳۵ میلیارد تومان، بعد از گرفتن مصوبه شورای، در حال گذراندن مراحل عقد قرارداد است تا قبل از پایان سال جاری، عملیات اجرایی آن آغاز شود.
وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات منطقه ۱۰ در سال جاری، پرداختن به بهسازی کال‌ها و کانال‌ها برای جمع آوری آب‌های سطحی است، در این خصوص کال زرکش به طول ۱۹۵۰ متر، با عرض ۱۲ متر و ارتفاع دو و نیم متر، در دستور کار قرار گرفته است که اعتبار آن ۱۵ میلیارد تومان بوده و استارت آن در سال جاری زده شده است و ۱۸ ماهه به پایان خواهد رسید.
حافظ ادامه داد: همچنین کانال جمع آوری آب‌های سطحی در بولوار امامیه با اعتبار بیش از ۶ میلیارد تومان در حال اجراست که تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: با احداث مجتمع خدمات خودرویی، ۳۰۰ واحد مزاحم و آلاینده منطقه از محدوده به حریم شهر منتقل می‌شود که با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی، این مجتمع ساخته می‌شود، فاز اول مجتمع در نیمه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و تکمیل نهایی مجتمع نیز تا پایان سال ۹۹ صورت خواهد گرفت.
شهردار منطقه ۱۰ مشهد با اشاره به صرف هزینه ۱۲ میلیارد تومانی برای احداث پارک‌های خطی در سطح این منطقه، خاطرنشان ساخت: سومین و چهارمین پارک خورشیدی در سطح منطقه ۱۰ در حال احداث است، در گذشته دو پارک خورشیدی شامل فاز یک پارک خطی حسابی و پارک دانش به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر نیز فاز دوم پارک خطی حسابی و پارک خطی حاشیه بزرگراه آزادی به عنوان سومین و چهارمین پارک خورشیدی منطقه، مجموعا به مساحت ۱۲ هزار متر مربع در حال احداث بوده و تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
شهردار منطقه ۱۰ مشهد همچنین از آغاز احداث کال زرکش به طول ۱۹۵۰ متر و اعتبار ۱۵ میلیارد تومان خبر داد.

توسط |2020-02-02T15:31:55+00:00فوریه 2nd, 2020|دسته‌بندی نشده|